Osiągnięcia

SZCZEBEL CENTRALNY OLIMPIAD I KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

1976 r. – Małgorzata Łobocka – Olimpiada Geograficzna
1978 r. Mariusz Kucharski – Olimpiada Historyczna
1979 r. Witold Trawicki – Olimpiada Biologiczna
1998 r. – Katarzyna Drewczyńska – Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
2001 r. – Kamila Milewska – finalistka Olimpiady Języka Polskiego
2002 r. – Łukasz Kaszubowski – finalista Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
2003 r. – Łukasz Kaszubowski – brązowy medal na XIV Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Mińsku (Białoruś)
2004 r. – Krzysztof Piesik finalista Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
2005 r. – Przemysław Glaza – finalista Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
2005 r. – Krzysztof Piesik – finalista Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
2006 r. – Przemysław Glaza – brązowy medal na XVII Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Rio Cuarto (Argentyna)
2008 r. – Marek Szpręga – finalista Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
2009 r. – Karol Lipkowski – finalista z wyróżnieniem Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
2009 r. – Adrianna Hrynewka – laureatka III miejsca w ogólnopolskim konkursie „Z poprawną polszczyzną na co dzień”
2009 r. – Katarzyna Bagińska – finalistka konkursu „Z ortografią na co dzień”
2010 r. – Kamil Sikora laureat Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
2010 r. – Mateusz Osowskilaureat Olimpiady Mediewistycznej

2010 r. – Radosław Biesek – finalista konkursu „Z ortografią na co dzień”
2011 r. – Aleksandra Denega – finalistka konkursu „Z ortografią na co dzień”
2011 r. – Aleksandra Szmaglińska – finalistka konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”
2011 r. – Filip Fierek – finalista części ustnej etapu centralnego XL Olimpiady Biologicznej
2011 r. – Filip Fierek – finalista Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

2012 r. – Magdalena Kołodziejczyk – wyróżnienie w konkursie prac badawczych i zakwalifikowanie do etapu centralnego Olimpiady Biologicznej
2012 r. – Filip Fierek – finalista konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”
2012 r. – Monika Szwil – finalistka konkursu „Z ortografią na co dzień”
2012 r. – Monika Narloch finalistka Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

2013 r. – Filip Fierek – finalista Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
2013 r. – Filip Fierek – finalista konkursu „Z ortografią na co dzień”
2013 r. – Karol Fidurski – finalista konkursu „Z ortografią na co dzień”
2013 r. – Angelika Kolassa – finalistka konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”
2013 r. – Monika Szwil – finalistka konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”
2013 r. – Natalia Zielińska – finalistka konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”
2013 r. – Filip Fiereklaureat Olimpiady Literatury i Języka Polskiego               
2013 r. – Angelika Kolassa – finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
2013 r. – Anna Kowalewska – I miejsce w „Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach”
2013 r. – Jessica Wons – laureatka I stopnia ogólnopolskiego konkursu językowego LINGUA.PLUS – Deutsch Plus

2013 r. – Jessica Wons – laureatka II stopnia ogólnopolskiego konkursu językowego LINGUA.PLUS – Deutsch Plus
2014 r. – Monika Narloch – finalistka Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
2014 r. – Anna Kowalewska – finalistka Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
2014 r. – Anna Kowalewska – laureatka „Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach”
2014 r. – Beata Linda – finalistka konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”
2014 r. – Lucyna Ciesielska – finalistka konkursu „Z ortografią na co dzień”         
2014 r. – Jessica Wons – laureatka 3. miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Lingwistycznego z języka niemieckiego „Pokaż nam język”
2015 r. – Natalia Fierek  – finalistka Olimpiady Teologii Katolickiej
2015 r. – Jessica Wons – laureatka I stopnia ogólnopolskiego konkursu językowego LINGUA.PLUS – Deutsch Plus
2015 r. – Adam Miloch – laureat V stopnia ogólnopolskiego konkursu językowego LINGUA.PLUS – English Plus
2015  r. – Beata Linda – finalistka konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”
2015 r. – Lucyna Ciesielska – finalistka konkursu „Z ortografią na co dzień”  
2015 r. – Filip Kegel – finalista konkursu „Z ortografią na co dzień”     
Rok szkolny 2015/16 
2015 r. – Adam Miloch – laureat II stopnia ogólnopolskiego konkursu językowego LINGUA.PLUS – English Plus
2015 r. – Karolina Stromska – laureatka V stopnia ogólnopolskiego konkursu językowego LINGUA.PLUS – English Plus
2015 r. – Adam Miloch – laureat III stopnia ogólnopolskiego konkursu MATEMATYKA.PLUS 
2015 r. – Filip Kegel – laureat IV stopnia ogólnopolskiego konkursu MATEMATYKA.PLUS
2016 r. – Karol Jażdżewski – laureat ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego „Sprachdoktor”
2016 r. – Filip Wons – laureat ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego „Sprachdoktor”
2016 r. – Marta Jabłońska – laureatka ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego „Sprachdoktor”
2016 r. – Paulina Hinc – finalistka konkursu „Z ortografią na co dzień”  
2016 r. – Filip Kegel – laureat V miejsca w ogólnopolskim konkursie „Z poprawną polszczyzną na co dzień”
2016 r. – Adam Miloch – laureat III stopnia ogólnopolskiego konkursu językowego LINGUA.PLUS – English Plus
2016 r. – Jan Zarzycki – laureat V stopnia ogólnopolskiego konkursu językowego LINGUA.PLUS – English Plus
2016 r. – Dawid Dawidowski – laureat V stopnia ogólnopolskiego konkursu językowego LINGUA.PLUS – English Plus
2016 r. – Adam Miloch – laureat I stopnia ogólnopolskiego konkursu MATEMATYKA.PLUS 
2016 r. – Marcin Belicki – laureat I stopnia ogólnopolskiego konkursu MATEMATYKA.PLUS
2016 r. – Filip Kegel – laureat II stopnia ogólnopolskiego konkursu MATEMATYKA.PLUS
2016 r. – Paweł Ossowski – laureat V stopnia ogólnopolskiego konkursu MATEMATYKA.PLUS
2016 r. – Agata Adamczyk – laureatka V stopnia ogólnopolskiego konkursu  POLONICA.PLUS
2016 r. – Adriana Pilch – finalistka „Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach”
Rok szkolny 2016/17
2016 r. – Filip Kegel – laureat IV stopnia ogólnopolskiego konkursu  POLONICA.PLUS
2016 r. – Dawid Dawidowski – laureat III stopnia ogólnopolskiego konkursu językowego LINGUA.PLUS – English Plus
2016 r. – Karolina Stromska – laureatka IV stopnia ogólnopolskiego konkursu językowego LINGUA.PLUS – English Plus
2016 r. – Filip Kegel – laureat IV stopnia ogólnopolskiego konkursu językowego LINGUA.PLUS – English Plus
2017 r. – Filip Kegel – laureat II stopnia ogólnopolskiego konkursu MATEMATYKA.PLUS
2017 r. – Wojciech Fierek – laureat V stopnia ogólnopolskiego konkursu MATEMATYKA.PLUS
2017 r. – Ikarus Kołatka – laureat V stopnia ogólnopolskiego konkursu MATEMATYKA.PLUS
2017 r. – Piotr Szynwelski – laureat IV stopnia ogólnopolskiego konkursu językowego LINGUA.PLUS – English Plus
2017 r. – Filip Kegel – laureat V stopnia ogólnopolskiego konkursu językowego LINGUA.PLUS – English Plus
2017 r. – Filip Wons – finalista Ogólnopolskiego Konkursu Lingwistycznego z języka niemieckiego „Pokaż nam język”

 Olimpiada Wiedzy Ekologicznej – Finaliści etapu wojewódzkiego
  • 1998 r. – Anna Kloska
  • 2000 r. – Celina Ossowska, Paulina Popowska
  • 2006 r. – Anna Głogowska
  • 2007 r. – Agnieszka Półgęsek
  • 2008 r. – Agnieszka Półgęsek
  • 2009 r. – Weronika Mleczek
  • 2010 r. – Weronika Mleczek
  • 2011 r. – Karol Dahlke
  • 2012 r. – Mateusz Sękowski, Aleksandra Półgęsek
  • 2013 r. – Aleksandra Półgęsek
  • 2014 r. – Aleksandra Półgęsek, Artur Kędzierski
  • 2017 r. – Magdalena Czapiewska

II etap olimpiad przedmiotowych

  • 2014 r. – Aleksandra Półgęsek – Olimpiada Biologiczna
  • 2014 r. – Anna Kowalewska – Olimpiada Historyczna
  • 2014 r. – Jessica Wons – Olimpiada Języka Niemieckiego (3. miejsce)
  • 2015 r. – Filip Kegel – Olimpiada Historyczna
  • 2015 r. – Maria Pawłowska – Olimpiada Wiedzy o Mediach
  • 2016 r. – Maria Pawłowska – Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • 2016 r. – Maria Pawłowska – Olimpiada Filozoficzna
  • 2016 r. – Patrycja Peplińska – Olimpiada Geograficzna
  • 2016 r. – Filip Wons – Olimpiada Języka Niemieckiego
  • 2017 r. – Filip Wons – Olimpiada Języka Niemieckiego
  • 2017 r. – Natalia Glaner – Olimpiada Biologiczna

Wojewódzki Turniej Wiedzy Ekologicznej
  • 2001 r. – Łukasz Kaszubowski – 3. miejsce;
  • 2002 r. – Łukasz Kaszubowski – 1. miejsce;
  • 2004 r. – Krzysztof Piesik – 3. miejsce;
  • 2005 r. – Przemysław Glaza – 1. miejsce;
  • 2006 r. – Anna Głogowska – 4. miejsce;
  • 2007 r. – Agnieszka Półgęsek – 4. miejsce;
  • 2009 r. – Karol Lipkowski – 5. miejsce;
  • 2010 r. – Filip Fierek – 4. miejsce;
  • 2012 r. – Aleksandra Półgęsek – 5. miejsce;
  • 2013 r. – Monika Narloch i Aleksandra Półgęsek – 1. miejsce ex aequo;
  • 2014 r. – Natalia Fierek – 2. miejsce

Międzynarodowy konkurs matematyczny „KANGUR”

  • 2015 r. – Wojciech Fierek – wyróżnienie
  • 2015 r. – Filip Kegel – wyróżnienie
  • 2016 r. – Wojciech Fierek – wyróżnienie
  • 2016 r. – Filip Kegel – wyróżnienie

Inne sukcesy w ostatnich latach

Konkurs „Omnibus” 

1998 – 2. miejsce (Lipski, Linda, Drewczyńska, Muszyńska)
2001 – 3. miejsce (Kaszubowski, Thiede, Kwiatkowski, Lipski)

Konkursu Wiedzy o Starożytności                                                

1996 – 3. miejsce (Peplińska, Rostankowska, Trzebiatowska)

Konkursu Wiedzy o Średniowieczu                                                                      

2000 – Marcin Kierski – 2. miejsce

Konkurs Wiedzy o Samorządzie Lokalnym                                                        

1997 – 2 miejsce drużynowo (Kłosowska, Rostankowska, Peplińska)
1998 – 3. miejsce drużynowo (Kłosowska, Rostankowska, Meger)
1998 – 1. miejsce indywidualnie – Agnieszka Kłosowska

Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej                                                                   

2000 – 1. miejsce (Paweł Bernady, Natalia Fierek, Katarzyna Linda)

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski                                                                   

2001- Jakub Idczak – 2. miejsce w eliminacjach wojewódzkich

Konkurs Wiedzy o Filmie – 1. miejsce w powiecie (Dominik Sękielewski, Jerzy Zgoda)

Konkurs Wiedzy o Niemczech ,,Deutsch-Land-Nachbarland”                  

  • 2007 – Marek Szpręga – 4. miejsce
  • 2008 – Marek Szpręga – 1. miejsce
  • 2012 – Filip Fierek – 4. miejsce

Konkurs ekologiczny „Bogactwa Energetyczne Natury”

  • 2008 – Agnieszka Półgęsek – laureatka – nagroda: wyjazd studyjny do Sztokholmu
  • 2010 – Weronika Mleczek – laureatka – nagroda: wyjazd studyjny do Sztokholmu
  • 2010 – Artur Pazda – laureat – nagroda: wyjazd studyjny do Sztokholmu

Konkurs „Trójbój Przyrodniczy”

  • 2005 – Krzysztof Piesik – 1. miejsce
  • 2007 – Agnieszka Półgęsek – 2. miejsce
  • 2008 – Karol Lipkowski – 1. miejsce, Agnieszka Półgęsek – 2. miejsce
  • 2009 – Karol Lipkowski – 1. miejsce
  • 2010 – Filip Fierek – 4. miejsce
  • 2011 – Aleksandra Półgęsek – 2. miejsce
  • 2012 – Aleksandra Półgęsek – 1. miejsce, Monika Narloch – 2. miejsce
  • 2013 – Aleksandra Półgęsek – 1. miejsce, Monika Narloch – 4. miejsce

Konkurs Ornitologiczny o Kulika Wielkiego

  • 2006 – Bartłomiej Gromowski – 2. miejsce
  • 2007 – Bartłomiej Gromowski – 2. miejsce,Karol Lipkowski – 2. miejsce
  • 2008 – Karol Lipkowski – 1. miejsce
  • 2009 – Karol Lipkowski – 1. miejsce
  • 2010 – Aleksandra Orent – 2. miejsce
  • 2011 – Monika Narloch – 1. miejsce, Kamila Krenska – 3. miejsce
  • 2012 – Monika Narloch – 1. miejsce, Kamila Krenska – 5. miejsce     
  • 2013 – Monika Narloch – 1. miejsce

MISTRZOSTWA EUROPY W ROGAININGU

2013 (La Llacuna 10th European Rogaining Championships)
Agnieszka Pozorska, Aleksandra Momot – Mistrzyniami Europy w Rogainingu (w kat. do 18 lat)
Filip Fierek i i Piotr Nowak – Mistrzami Europy w Rogainingu (w kat. do 20 lat)
Radosław Literski z Andrzejem Buchajewiczem (kat. weterani) – trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy w Rogainingu

2014 (Estonia 11th European Rogaining Championships)
Aleksandra Momot, Szymon Zabrocki – Mistrzami Europy w Rogainingu (w kat. mikst XJ)

 
Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

  • 2006 r.  –  Marcin Pastwa – finalista wojewódzki
  • 2007 r.  –  Marcin Pastwa – finalista wojewódzki, Andrzej Mania – finalista wojewódzki
  • 2008 r.  –  Żaneta Baczyńska – laureatka (3. miejsce) w finale wojewódzkim, Artur Rybak – finalista wojewódzki
  • 2009 r.  –  Żaneta Baczyńska – laureatka – zwycięzca IV Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
  • 2010 r.  –  Mateusz Łangowski – laureat (3. miejsce) w finale V Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
  • 2011 r. –  Mateusz Łangowski – laureat (2. miejsce) w finale VI Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym


Sukcesy sportowe

Mistrzostwo województwa bydgoskiego w piłce ręcznej dziewcząt szkół ponadpodstawowych
2005 r. – Półfinalista Mistrzostw Polski w piłce ręcznej dziewcząt w kategorii juniorka młodsza.
2010 r. – Finalista (III miejsce) Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Dziewcząt pionu LZS
Gry zespołowe w roku szkolnym 2005/2006:

  • Koszykówka dziewcząt – Mistrz Powiatu Chojnickiego, 6. miejsce w finale Mistrzostw Województwa Pomorskiego.
  • Koszykówka chłopców – Mistrz Powiatu Chojnickiego, 3. miejsce w półfinale Mistrzostw Województwa Pomorskiego.
  • Piłka ręczna dziewcząt – Mistrz Powiatu Chojnickiego
  • Piłka ręczna chłopców – Mistrz Powiatu Chojnickiego

Inne sukcesy opisane w kronice sportowej liceum.

Liceum Ogólnokształcące © 2016 tantar Frontier Theme