Wyniki I etapu XI OM

W wielu szkołach nie ma historii średniowiecza a jednak 118 uczniów przystąpiło do I etapu XI Olimpiady Mediewistycznej. Najwięcej na Pomorzu i w Małopolsce. Znowu jak co roku przez ostatnich kilka lat południe górą ! W pierwszej dziesiątce są przedstawiciele szkół z Wałbrzycha, Rzeszowa, Dzierżoniowa i cztery razy Krakowa  Jak widać powietrze krakowskie uodparnia na kurz inkunabułów i manuskryptów a rozpraszanie mroków średniowiecza jest łatwiejsze niż podwawelskiego smogu.Jednak na największe uznanie zasłużył nasz krajan (w końcu Czersk był przez lata w województwie bydgoskim) Radosław Ditrich  – 202 punkty to wynik godzien mistrza! Nieobce są mu tajniki dziesięciny wytycznej, berny, narzazu i położenia Serwidjaji – brawo!
37 zawodników i ich opiekunów zapraszamy do Czerska na II i III etap w czwartek 20 kwietnia. Rozstrzygnięcie Olimpiady nazajutrz 21 kwietnia.
Wszystkich zakwalifikowanych prosimy o potwierdzenie przybycia do Czerska i kontakt w sprawie organizacji noclegów dla olimpijczyków.  Wszelkich informacji udziela Hieronim Kucharski – sekretarz Olimpiady (tel. 602-299-149, olimpiadamediewistyczna@wp.pl ) Szczegóły organizacji II etapu ukażą się wkrótce.
Updated: 22 marca 2017 — 07:16
Liceum Ogólnokształcące © 2016 tantar Frontier Theme