Podwójna uroczystość w Liceum Ogólnokształcącym w Czersku

„Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona
godzina na wszystkie sprawy pod niebem”

29 kwietnia odbyła się podwójna uroczystość z okazji pożegnania odchodzącego na emeryturę po długoletniej pracy pana Ryszarda Kuchty oraz pożegnanie uczniów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego im. Wincentego Pola w Czersku. Zgromadzili się wspólnie dyrektor Krzysztof Sękielewski, wicedyrektor Sabina Słomińska, uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Czersk Jolanta Fierek oraz wiceburmistrzowie Grzegorz Klauza i Mateusz Rydzkowski, Wiceprezydent Miasta Starogard Gdański Przemysław Biesek-Talewski, ksiądz proboszcz Zbigniew Straszewski, Przewodniczący Rady Liceum Marek Pilch, Przewodnicząca Rady Rodziców Hanna Machola-Groth.

Pierwszą część uroczystości – pożegnanie dyrektora – poprowadził dyrektor Krzysztof Sękielewski. Były przemówienia i kwiaty.  Podziękowano odchodzącemu na emeryturę dyrektorowi  za olbrzymie serce, pracę i troskę o sprawy nie tylko Liceum, ale także lokalnej społeczności. Podkreślano prawdziwe zamiłowanie do pracy nauczycielskiej, które było inspiracją dla uczniów i dla nauczycieli. Złożono podziękowanie za każdy dzień spędzony w murach szkoły, za cierpliwość i wyrozumiałość, za ofiarną pomoc,  za poczucie bezpieczeństwa.

Na końcu przemówił dyrektor Ryszard Kuchta, wzruszony podziękował za współpracę wszystkim, którzy stanowią społeczność szkolną i o niej decydują. Po wystąpieniu dokonał pożegnania ze sztandarem szkoły.

W tak ważnej chwili nie mogło zabraknąć Grupy H, która na trwałe wpisała się już w uroczystości szkolne. „To jest nasze, dyrektorze, pożegnanie” zaśpiewali wszyscy zebrani, a gdy umilkł już ostatni akord, rozległy się po raz kolejny tego dnia gromkie brawa w podziękowaniu za całe dobro, którego doświadczyli od dyrektora Kuchty.

Mówi się, że życie składa się z powitań i pożegnań. Te pierwsze są radosne i zapowiadają coś nowego, pożegnania uświadamiają nam, że coś się kończy. W drugiej części uroczystości przyszedł czas pożegnać uczniów klas trzecich. Jak powiedziała jedna z abiturientek – to dopiero koniec początku. A jaki był start w Liceum Ogólnokształcącym im. W. Pola? Niech powiedzą sukcesy tegorocznych maturzystów:

Nagrody Burmistrza

– Emilia Błocińska 3a – za wysokie wyniki w nauce (średnia 5,24) wzorowe zachowanie i sukcesy na niwie artystycznej, a przede wszystkim za wrażliwość, ekspresję oraz rozbudzanie u innych umiejętności zachwytu.

– Adam Miloch 3a – za wysokie wyniki w nauce (średnia 5,18) wzorowe zachowanie oraz godne reprezentowane szkoły w konkursach matematycznych i języka angielskiego

– Maciej Puczyński 3b – za wysokie wyniki w nauce (średnia 5,20) wzorowe zachowanie, a przede wszystkim miłość do przyrody

Absolwent Roku 2016

Tytuł i nagrodę dla Absolwenta Roku zdobyła Natalia Fierek. Uzyskała najwyższą średnią ocen (5,71). Jest finalistką XXV Olimpiady Teologii Katolickiej, zdobyła II miejsce w Wojewódzkim Turnieju Wiedzy Ekologicznej, I miejsce w etapie powiatowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Godnie reprezentowała szkołę w licznych konkursach biologicznych, ekologicznych i chemicznych.

Najlepszy Absolwent

Tytuł i nagrodę dla najlepszego (najwszechstronniejszego) absolwenta roku uzyskała Patrycja Peplinska. Uzyskała celujące wyniki w  nauce (5,58). Patrycja brała udział w licznych konkursach przedmiotowych, odnosząc sukcesy na różnych szczeblach. Jest finalistką Ogólnopolskiego Konkursu ,,Lubię fizykę”, w Olimpiadzie Historycznej i Geograficznej dotarła do drugiego etapu, podobnie w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Kazimierzu Wielkim. Startowała również w konkursach językowych: polonistycznych oraz z języków obcych. Uczestniczyła  w przeglądach piosenki, realizując swoje pasje artystyczne i zdobywając nagrody (Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,,Śpiewaj razem z nami’’, Przegląd Piosenki Patriotycznej, Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej ,,Credo’’; Festiwal Piosenki Turystycznej i Ekologicznej). Jest osobą działającą na rzecz najbliższego środowiska: klasy, szkoły, gminy. Brała udział w pracach samorządu szkolnego, Młodzieżowej Radzie Miejskiej, Radzie Kultury Gminy Czersk, wszędzie aktywnie działając na rzecz społeczności lokalnej. Za swą pracę i działalność była już nagrodzona. Otrzymała m.in. Nagrodę Burmistrza ,,Młyńskie Koło’’ za promocję gminy w 2015 r. czy stypendium starosty za osiągnięcia naukowe.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Emilia Błocińska, Adam Miloch, Łukasz Mazur, Magdalena Landowska, Natalia Fierek, Ewelina Czechowska, Maciej Puczyński, Natalia Leper, Dalia Bruska, Martyna Ossowska, Anna Gromowska, Patrycja Peplinska, Aleksandra Kotlęga, Zachariasz Wojciechowski.

Nagrody powędrowały do

– Karola  Jażdżewskiego  za godne reprezentowanie szkoły w konkursach j. niemieckiego;

– Magdaleny Brzezinskiej, Magdy Jażdżewskiej, Natalii Leper, Justyny Plichty, Marcin Szlachcikowskiego, Piotra Bieska, Patrycji Janikowskiej, Patryka Wesołowskiego, Mariki Platy za godne reprezentowanie szkoły i osiągnięte wyniki w międzyklasowych zawodach sportowych;

– Beaty Lindy za przygotowanie projektów fotograficznych oraz za udział i godne reprezentowanie szkoły podczas konkursów i olimpiad przedmiotowych;

-Macieja Puczyńskiego za zajęcie I miejsca w Szkolnej Biologiczno-Chemicznej Lidze Przedmiotowej;

– Adama Milocha za zajęcie I miejsca w Szkolnej Matematyczno-Fizycznej Lidze Przedmiotowej;

– Marcina Belickiego za bardzo dobry wynik w Szkolnej Matematyczno-Fizycznej Lidze Przedmiotowej, reprezentowanie szkoły w konkursach fizycznych oraz systematyczną pracę w kole mechatronicznym;

– Justyny Kitowskiej, Michaliny Szydełko, Szymona Glinki za aktywną pracę na rzecz szkoły, włożone serce, poświęcony czas;

– Weroniki Dullek za systematyczny udział w treningach i zawodach strzeleckich, reprezentowanie szkoły w Wojewódzkim Finale Szkolnej Ligi Strzeleckiej oraz uzyskanie patentu strzeleckiego;

– Przemysława Schmidta, Marcina Statkiewicza, Justyny Stoltmann za udział w zawodach strzeleckich oraz reprezentowanie szkoły  w wojewódzkim Finale Szkolnej Ligi Strzeleckiej;

– Patryka Wesołowskiego za udział w zawodach strzeleckich reprezentowanie szkoły w Wojewódzkim Finale Szkolnej Ligi Strzeleckiej oraz Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Obronnych ,,Sprawni jak żołnierze”.

Hieronim Kucharski podziękował za współpracę w grupie H: Łukaszowi Narlochowi, Emilii Błocińskiej, Michalinie Szydełko i Magdzie Jażdżewskiej.

Pani Renata Lisiecka złożyła wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój wolny czas na bezinteresowną i ofiarną pracę na rzecz ludzi niepełnosprawnych i potrzebujących, wyrazy podziękowania i wdzięczności, również w imieniu Prezesa Caritas Czersk i Prezesa Olimpiad Specjalnych przy Zespole Szkół Specjalnych w Czersku.

Kolegium Stopni Mundurowych awansowało na stopień starszego brygadiera: Weronikę Dullek, Justynę Stoltmann, Wiktorię Kaliszewską, Szymona Glinkę. Ponadto w/w otrzymali tytuł honorowy brygadiera dyplomowanego.

Marzena Gruchała podziękowała najbardziej aktywnej młodzieży z klasy pedagogiczno-psychologicznej – Oliwii Bal, Laurze Breszce, Monice Gromowskiej, Joannie Hass, Jakubowi Janikowskiemu, Katarzynie Jarząbek, Klaudii Kurowskiej, Karolinie Mechlińskiej, Patrycji Placie, Patrycji Połom, Anecie Stromskiej, Martynie Szultce i Martynie Turzyńskiej.

Za aktywną pracę w Samorządzie Szkolnym wyróżnione zostały: Emilia Błocińska, Justyna Kitowska i Patrycja Peplinska.

Wzorową frekwencją wyróżnili się Krzysztof Suszek, Przemysław Bronka, Anna Gromowska, Patrycja Połom, Dalia Bruska, Ewelina Czechowska, Justyna Stoltmann, Marcin Statkiewicz.

Nie byłoby tak wspaniałych młodych ludzi bez ich rodziców. Wśród rodziców znaleźli się tacy, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły. Dyplomy i podziękowania powędrowały do pań Jolanty Puczyńskiej,  Teresy Narloch, Renaty Breszki, Katarzyny Ebertowskiej.

Wszyscy uczniowie klasy pedagogiczno-psychologicznej otrzymali certyfikaty uczestnictwa w spotkaniach, wykładach i warsztatach w ramach projektu Strefa Młodzieży zorganizowanych przez Uniwersytet SWPS w Sopocie.

Drodzy Abiturienci!

Coś się skończyło i coś się zaczyna. Skończyła się przygoda z czerskim liceum. Zaczyna się dorosłe życie, pełne wyzwań, wyborów, wymagające rozwagi, mądrości i wiedzy. Gdziekolwiek zaprowadzą Was ścieżki losu i jakiekolwiek postawią przed wami zadania, będziemy z Was dumni i zawsze będziemy Was wspierać. Drzwi naszej szkoły stoją dla Was otworem. Wracajcie do nas i opowiadajcie o sobie. Czekamy.

                                                                              Wasi Nauczyciele23 24 32 35 39 52 59 63 64 65 66 67 93 94 95 96
Tekst jest przedrukiem ze strony wizjalokalna.pl: http://www.wizjalokalna.pl/article.php?id=6598 tam też można obejrzeć pozostałe zdjęcia.

Updated: 6 maja 2016 — 19:17
Liceum Ogólnokształcące © 2016 tantar Frontier Theme