I Szkolne Zawody Strzeleckie im. Józefa Piekarka

21 września 2018 r. uczniowie klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego w Czersku brali udział w I Szkolnych Zawodach Strzeleckich  im. Józefa Piekarka. Rywalizacja uczniów odbyła się na strzelnicy LOK w Starogardzie Gdańskim. Najlepszymi strzelcami okazali się:

1. Monika Naczyk (IIIa)

2. Mikołaj Błaszyk (IIIa)

3. Wiktoria Kwapisz (IIb).

Zwycięzcom gratulujemy!

1b Vater(1)

Józef Piekarek jako nauczyciel szkół czerskich i jeden z pierwszych pedagogów nowo powstałego Liceum Ogólnokształcącego w Czersku odznaczał się charyzmą i zaraźliwym entuzjazmem. Poza szeroko zakrojoną pracą dydaktyczno-wychowawczą był również zapalonym społecznikiem. Działał w harcerstwie m. in. jako organizator obozów
i założył harcerską drużynę wodną w Ostrowitem. Założył SKKT przy LO w Czersku i organizował obozy wędrowne, rowerowe, spływy kajakowe, obozy żeglarskie i in. Działał w Lidze Obrony Kraju  jako instruktor samoobrony i pierwszej pomocy oraz musztry. Współorganizował przedstawienia teatralne, widowiska, bale maskowe, studniówki i bale sportowców. Pracował społecznie inicjując budowy obiektów sportowych, organizując oprawę świąt narodowych. Założył pierwszy Klub Seniora w Czersku, organizował wycieczki, wyjazdy do teatrów i oper – napisano w uzasadnieniu wniosku.”
(z ogłoszenia  przewodniczącego Rady Miejskiej w Czersku – dot. nadania nazwy ulicy lub placu – http://wizjalokalna.pl/article.php?id=23999).

W listopadzie planowane jest spotkanie upamiętniające postać Józefa Piekarka.

Updated: 28 września 2018 — 08:35
Liceum Ogólnokształcące © 2016 tantar Frontier Theme