Spartakiada Sportów Proobronnych – SPARTAKUS

We wtorek, 25.09.2018 r., w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie odbyła się Spartakiada Sportów Proobronnych – SPARTAKUS.  Jej uczestnikami byli uczniowie klas mundurowych, udział wzięło 10 drużyn, m.in. z Gdańska, Żukowa, Kościerzyny czy Skórcza. Liceum Ogólnokształcące w Czersku reprezentowali: Weronika Grandt, Alicja Reszczyńska, Julia Górnowicz, Patryk Lackowski, Kacper Gierszewski, Adrian Różański i Jakub Landowski.

Uczniowie konkurowali w różnych dyscyplinach. Po oficjalnym otwarciu imprezy wszyscy udali się na basen „Aqua Centrum” do Kościerzyny, gdzie odbyły się zawody pływackie.  Stamtąd zawodnicy startujący w biegu przełajowym rozpoczęli swoją rywalizację – bieg na dystansie ok. 3 km. Pozostali wrócili autokarem do Garczyna. Po posiłku rozgrywane były pozostałe konkurencje: strzelanie, rzut granatem i wspinaczka ściankowa.

Po zakończeniu zawodów młodzież mogła się integrować przy ognisku.

Zespołowo drużyna LO Czersk zajęła V miejsce. Indywidualne sukcesy osiągnęli: Jakub Landowski, który w strzelectwie sportowym w kategorii chłopców zajął I miejsce oraz Alicja Reszczyńska w strzelectwie sportowym dziewcząt zajęła III miejsce i we wspinaczce ściankowej dziewcząt II.

Gratulujemy!

G1 G2 G3 G4 G5 G6 G7 G11 G12

Updated: 28 września 2018 — 06:43
Liceum Ogólnokształcące © 2016 tantar Frontier Theme