Targi Edukacyjne „Akademus”

 

logo1

Przed nami XIV Edycja Powiatowych Targów Edukacyjnych „Akademus” w Chojnicach, która została przygotowana przez Szkolne Ośrodki Kariery działające na terenie powiatu chojnickiego pod egidą Starostwa Powiatowego w Chojnicach. Tegoroczne hasło brzmi:  „Liczy się indywidualny pomysł na siebie”.

Organizatorzy zwracają szczególną uwagę na dostęp młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do rzetelnych źródeł aktualnej informacji
o kierunkach kształcenia, rynku pracy, umiejętności samodzielnego zdobywania informacji oraz posiadania własnej strategii wyszukiwania
i oceny informacji o dalszej ścieżce edukacyjnej. Chcemy również zwrócić uwagę na zainteresowania oraz predyspozycje zawodowe, które każdy młody człowiek powinien znać na obecnym etapie rozwoju.

Podobnie, jak we wcześniejszych edycjach, targi odbędą się w hali sportowej CENTRUM PARK w dwóch turach, uczestniczyć w nich będzie ponad 1300 uczniów z powiatu chojnickiego i człuchowskiego. Swoją ofertę zaprezentuje 46 wystawców – uczelnie morskie, techniczne, medyczne, uniwersytety i szkoły policealne. Przybędą do nas wystawcy z Trójmiasta, Olsztyna, Szczecina Torunia i Poznania.

W trakcie targów, młodzi ludzie wysłuchają także prelekcji przygotowanej przez ekspertów Centrum Rozwoju Talentów nt.  „Zaufaj swoim Talentom i bądź w życiu „Kim chcesz”. Ciekawą i bezpłatną ofertę edukacyjną, kierują do przyszłych absolwentów Medyczno-Społeczny Zespół Szkół Policealnych i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
w Chojnicach, które dodatkowo proponuje nową formę kształcenia w postaci Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych. Swoje stanowisko na targach zajmie Powiatowy Urząd Pracy  z Chojnic, przy którym będzie można dowiedzieć się między innymi na temat zasad, organizacji stażu i szkoleń. Przedstawione zostaną również zasady ubiegania się o jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej.

Tegoroczne targi zostały objęte Honorowym Patronatem Centrum Rozwoju Talentów, który działa pod egidą Gdańskiego Urzędu Pracy.

Serwis www.kierunkistudiow.pl objął patronat medialny nad imprezą.

Poniżej zamieszczamy listę wystawców oraz harmonogram targów.

 

Zapraszamy na Targi w Chojnicach!

Lista wystawców na Targi „AKADEMUS” 2018

Harmonogram I tura 2018

 

Updated: 6 marca 2018 — 08:51
Liceum Ogólnokształcące © 2016 tantar Frontier Theme